سایت معرفی و نقد کتاب وینش
سایت معرفی و نقد کتاب وینش

 

اشتراک گذاری این مقاله در فیسبوک اشتراک گذاری این مقاله در توئیتر اشتراک گذاری این مقاله در تلگرام اشتراک گذاری این مقاله در واتس اپ اشتراک گذاری این مقاله در لینکدین اشتراک گذاری این مقاله در لینکدین

جهان هولوگرافیک

نویسنده: مایکل تالبوت

مترجم: داریوش مهرجویی

ناشر: هرمس

نوبت چاپ: ۷۱

سال چاپ: ۱۴۰۰

تعداد صفحات: ۴۴۶

شابک: ۹۷۸-۶۰۰۴۵۶۱۸۷۷


اولین نفری باشید که به این کتاب امتیاز می‌دهید
کتاب جهان هولوگرافیک کتاب جهان هولوگرافیک

اولین نفری باشید که به این کتاب امتیاز می‌دهید

تهیه این کتاب

 

معرفی کتاب جهان هولوگرافیک اثر مایکل تالبوت

 
“جهان هولوگرافیک” یا “نظریه‌ای برای توضیح توانایی‌های فراطبیعی ذهن و اسرار ناشناخته مغز و جسم” اثری است به قلم “مایکل تالبوت” که در آن اظهار داشته: جهان خود یک هولوگرام غول‌پیکر است. به این شکل در کتاب “جهان هولوگرافیک”، “مایکل تالبوت” تجارب فراطبیعی ذهن، مساله‌های تئوری کوانتوم، ماوراالطبیعه و سایر معماهای حل‌نشده‌ی بدن و مغز را تشریح می‌کند.

“جهان هولوگرافیک” که دارای یک پیشگفتار قوی و روشن‌کننده نیز می‌باشد، اثری برجسته است که نتیجه‌گیری‌های هیجان‌انگیز آن همچنان با پیشرفته‌ترین یافته‌های روز فیزیک، کیهان‌شناسی و نظریه‌ی ریسمان ثابت می‌شود.

تقریبا همه با هولوگرام آشنا هستند -تصاویر سه بعدی که با کمک لیزر در فضا پخش می‌شوند. دو تن از شناخته‌شده‌ترین متفکران دنیا معتقدند که جهان ممکن است یک هولوگرام غول‌پیکر باشد؛ یعنی به معنای واقعی کلمه نوعی تصویر یا ساختاری است که حداقل تا حدی توسط ذهن انسان ایجاد شده است.
“دیوید بوهم” و “کارل پربرام” که اولی فیزیکدان دانشگاه لندن، شاگرد اسبق انیشتین و از برجسته‌ترین فیزیکدان‌های کوانتومی جهان است و دومی متخصص مغز و اعصاب استنفور، و یکی از معماران درک مدرن ما از مغز می‌باشد، روش جدید و قابل‌توجهی در نگاه به جهان ایجاد کرده‌اند. نظریه‌ی آن‌ها نه تنها بسیاری از رمز و رازهای حل‌نشده‌ی فیزیک بلکه رخدادهای اسرارآمیزی نظیر تله‌پاتی، تجارب فراطبیعی ذهنی و تجربه‌های نزدیک به مرگ، رویاهای “شفاف” و حتی تجارب عرفانی و مذهبی مانند احساس وحدت کیهانی و شفابخشی را توضیح می‌دهد.
 
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *