سایت معرفی و نقد کتاب وینش
سایت معرفی و نقد کتاب وینش

Best of 2019 | Episode 2

اشتراک گذاری این مقاله در فیسبوک اشتراک گذاری این مقاله در توئیتر اشتراک گذاری این مقاله در تلگرام اشتراک گذاری این مقاله در واتس اپ اشتراک گذاری این مقاله در لینکدین اشتراک گذاری این مقاله در لینکدین

Best of 2019 Episode 2

اگر فقط نیم‌نگاهی به اسم‌ هنرمندان و گروه‌هایی که سال ۲۰۱۹ آلبوم منتشر کردند بیندازیم، حساب کار دستمان می‌آید که سال گذشته برای موزیکوفیل‌ها چه سال فوق‌العاده‌ای بود.

Best of 2019 Episode 2

اگر فقط نیم‌نگاهی به اسم‌ هنرمندان و گروه‌هایی که سال ۲۰۱۹ آلبوم منتشر کردند بیندازیم، حساب کار دستمان می‌آید که سال گذشته برای موزیکوفیل‌ها چه سال فوق‌العاده‌ای بود: ایگی پاپ، تول، نیک کیو و رفقایش، لانا دل ری، اوپث، لئونارد کوهن، بروس اسپرینگستین، تام یورک، بت گیبنز، چلسی وُلف؛ دریم تیتر و خیلی‌ خیلی‌های دیگر. هنرمندان کمترشناخته شده و کارهای تروتازه‌شان را هم که در نظر بگیریم می‌ماند وجین کردن از میان این همه آلبوم و ژانر و ساختن یک لیست پایان سال که راستش ما یک سال تمام برای ترتیب دادنش ذوق داشتیم و با هم سر و کله زدیم.

لیست ما را مثل پارسال قرار است “بشنوید”. ۳۸ آلبوم از میان صدها آلبومی که شنیده‌ایم و با خودمان و با همدیگر کلنجار رفته‌ایم تا نهایی‌شان کنیم و یک روزی بنشینیم جلوی همدیگر و حرف بزنیم و پادکستش کنیم که شما هم بشنوید. چرا ۳۸ تا آلبوم؟

چون ۱۹ بعلاوه‌ی ۱۹ می‌شود ۳۸ و لیستی که می‌شنوید حاصل تلاقی دو سلیقه و دو نگاه است که خیلی جاها همدیگر را تایید می‌کنند و خیلی جاها هم تفاوتشان سر به فلک می‌گذارد (اگر تا حالا متوجهش نشده‌اید به احتمال قوی این پادکست‌ها ما را خوب لو می‌دهد.) مثل تنظیم هر لیست مستقل دیگری، ژانرها و آلبوم‌های زیادی از رادار ما خارج بودند و جا افتادند. ولی خودمان فکر می‌کنیم حتی خیلی بدبین و خاص پسند هم که باشید، بین این همه آلبوم از سبک‌های مختلف یکی دوتایی چشمتان را می‌گیرد.


برای اینکه هم خودمان خسته نشویم و هم شما، پادکست‌ها را در ۴ قسمت منتشر می‌کنیم و از همان اولش هم بدون هیچ برتری خاصی برای آلبوم‌ها، بر اساس الفبا جلو می‌رویم. این شما و این هم پادکست‌های بهترین آلبوم‌های سال ۲۰۱۹ (که بهتر است به چشم یک پیشنهاد نگاهش کنید، نه یک لیست جدی و با اسطقس که قرار است حرف آخر را بزند!)، لذت ببرید.
ارادتمند، امید و سینا

آلبوم های اپیزود دوم:

Christopher Tignor – A Light Below
Dolphin Midwaves – Liminal Garden
Félicia Atkinson – The Flower and the Vessel
Floating Points – Crush
Giovanni Guidi – Avec Le Temps
Glen Hansard – This Wild Willing
Her Name is Calla – Animal Choir
John Zorn – Nove Cantici Per Francesco…
Karen O And Danger Mouse – Lux Prima
Liz Brasher – Painted Images

Best of 2019 | Episode 2

حامی ما باشید

این مقاله را ۱ نفر پسندیده اند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *