تاریخ و گذشته ما

تاریخ و گذشته ما

 

از مطالعه تاریخ چه می آموزیم؟


از مطالعه تاریخ چه می آموزیم؟

 

 

تاریخ و گذشته هر ملت هویت او را می سازد.

خورده فرهنگ ها کنار هم جمع شدن و در تنور گذر سالیان پخته شدند تا ملتی شکل بگیرد. با مطالعه تاریخ هر ملت از گذشته آنها مطلع می شویم و اتفاقات و رویداد هایی که در تاریخ شان رخ داده آگاه می شویم. تاریخ روایت گر شکوه، شادی، سرافرازی یا تلخی، ناکامی … است و برای آگاه سازی و یادگیری از گذشته الزامیست.

به همین سبب کتاب های تاریخی زیادی توسط مولفان در جهان تدوین و نوشته شده است. برای اینکه از تاریخ کشورمان و جهان پیرامانمان آگاه شویم، چه کتاب تاریخی معتبری را به همه معرفی می کنید؟

مطالعه تاریخ چه تاثیری در آینده و زندگی خودمان دارد؟

آیا با آگاه شدن از گذشته مان می توان آینده بهتری ساخت؟

 

تاریخ و گذشته ما

  این مقاله را ۱۹ نفر پسندیده اند

اشتراک گذاری این مقاله در فیسبوک اشتراک گذاری این مقاله در توئیتر اشتراک گذاری این مقاله در تلگرام اشتراک گذاری این مقاله در واتس اپ اشتراک گذاری این مقاله در لینکدین اشتراک گذاری این مقاله در لینکدین

4 دیدگاه در “تاریخ و گذشته ما

  1. بهمن موسی زاده
    بهمن موسی زاده می گوید:

    هر چی می کشیم از دست همین تاریخه. واقعا چه اهمیتی دارد اگر مردم شاد و مرفه اسکاندیناوی کنونی اجدادی وحشی داشتند یا قدمت تاریخی کشور قدرتمند و آزاد آمریکا چند صد سال بیشتر نیست. وقت آن رسیده از تعصب و توهم بیهوده که ما ملتی هستیم از نژاد آریایی با تاریخ و فرهنگ چند هزار ساله و هنر نزد ایرانیان است و بس و امثال اینها دست برداریم. همه جهان را از هر قوم و تفکر و پیشینه ای به دوستی بپذیریم و خود را حق مطلق نپنداریم. حال را دریابیم و تاریخ بسازیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.