وینش سایت معرفی و نقد کتاب
سایت معرفی و نقد کتاب وینش لگو

اشتراک گذاری این مقاله در فیسبوک اشتراک گذاری این مقاله در توئیتر اشتراک گذاری این مقاله در تلگرام اشتراک گذاری این مقاله در واتس اپ اشتراک گذاری این مقاله در لینکدین اشتراک گذاری این مقاله در لینکدین

مزخرفات فارسی

نویسنده: رضا شکراللهی

ناشر: ققنوس

نوبت چاپ: ۹

سال چاپ: ۱۴۰۰

تعداد صفحات: ۱۳۶

شابک: ۹۷۸۶۰۰۲۷۸۳۸۱۳


اولین نفری باشید که به این کتاب امتیاز می‌دهید
مزخرفات فارسی

اولین نفری باشید که به این کتاب امتیاز می‌دهید

تهیه این کتاب

کتاب مزخرفات فارسی دغدغه‌های یک ویراستار و فارسی‌دان حرفه‌ای به نام رضا شکراللهی است از کلمات و عبارت‌هایی که فکرش را به کار می‌انداختند.

شکراللهی که سال‌ها با اسم خوابگرد فعالیت داشته و از ویراستاران حرفه‌ای آثار ادبی است، در کتاب مزخرفات فارسی سعی کرده با روشی متفاوت، ایرادهای رایج زبانی را نشان دهد و سعی کند آن‌ها را اصلاح کند. مزخرفات فارسی زبانی نرم و شوخ‌ و شنگ دارد؛ درواقع، همان کاری را می‌کند که سال‌ها قبل ابوالحسن نجفی در کتاب غلط ننویسیم با روشی خشک و دستوری انجام داد، منتها او شوخی را چاشنی کارش کرده است. مخاطب این کتاب عامه‌ی مردم هستند و هرکسی می‌تواند این کتاب را بخواند و یاد بگیرد.
فصل «هکسره حق مسلم ماست» احتمالاً از اوجب واجبات است برای هر ایرانی که آن را بخواند و رعایت کند.

رضا شکراللهی

درباره نویسنده

رضا شکراللهی ویراستار، نویسنده و روزنامه‌نگار ایرانی است. سابقه‌ی شکراللهی در روزنامه‌نگاری به روزنامه‌ی «سلام» برمی‌گردد و ستون ثابت او با نام‌های «شیرینی زبان» و «مزخرفات فارسی» در روزنامه‌ی اعتماد ادامه‌دارترین فعالیت مطبوعاتی او در موضوع زبان و ادبیات فارسی بوده ‌است.

نویسنده معرفی: افسانه دهکامه

نوشته‌ها و کتاب‌های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *