انتخاب کتاب!

انتخاب کتاب

انتخاب کتاب!

معیار شما برای انتخاب یک کتاب چیست؟

معیار شما برای انتخاب یک کتاب چیست؟

با توجه به حجم زیادی از کتاب‌هایی که منتشر می‌شوند، که گاهی ترجمه‌های تکراری نیز هستند، و افزایش قیمت کتاب‌ها، انتخاب کتاب با محتوا، ترجمه، داستان و قالب مناسب دشوار شده است. در این بین شاید انتخاب کتاب خوب نوعی مهارت به شمار بیاید. معیار(های) شما برای انتخاب، خرید و مطالعه یک کتاب چیست؟

 

دسته کتاب

در بخش نظرات برایمان بنویسید.

  این مقاله را ۱۵۸ نفر پسندیده اند


5 دیدگاه در “انتخاب کتاب!

 1. deleted
  deleted می گوید:

  من لیستی از کتاب‌هایی که به نظرم جالب می‌آیند دارم که هر از گاهی به‌روز رسانی‌اش می‌کنم. لیستم را اولویت بندی هم می‌کنم. موضوع، قیمت و البته حال و هوای خودم در زمان به‌روز رسانی لیست تاثیرگذارند. البته تازگی نقدهایی که از کتاب‌ها می‌خوانم خیلی کمکم می‌کنند. چه در بالابردن اولویت و چه در کاهش آن و یا حتا حذف آن کتاب از لیست.

 2. بهمن موسی زاده
  بهمن موسی زاده می گوید:

  لیست های متعددی از شاهکارهای ادبی جهان موجود است ولی به نظر من ادبیات شبیه موسیقی است. هر کتاب برای حال و هوای خاصی نگاشته شده است. در انتخاب کتاب نخست باید هدف خود را مشخص کنیم : قصد داریم سرگرم شویم، در زندگی خود تغییر و تحولی ایجاد کنیم، اطلاعاتی در زمینه خاصی به دست آوریم و … ؟
  سپس از روحیات، جهان بینی و گرایشات سیاسی یا فلسفی نویسنده با مطالعه خلاصه زندگی نامه اش مطلع شویم. بد نیست نقد هایی از کتاب مورد نظر را که البته به اصل ماجرا اشاره ای نکرده اند نیز بخوانیم. در نهایت بسنجیم آیا این کتاب با خلقیات ما سازگاری دارد و از خواندن آن لذت و بهره ای خواهیم برد یا بهتر است سراغ کتاب دیگری برویم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *