سایت معرفی و نقد کتاب وینش
سایت معرفی و نقد کتاب وینش

قصه دماوند در قاب تصویر

اشتراک گذاری این مقاله در فیسبوک اشتراک گذاری این مقاله در توئیتر اشتراک گذاری این مقاله در تلگرام اشتراک گذاری این مقاله در واتس اپ اشتراک گذاری این مقاله در لینکدین اشتراک گذاری این مقاله در لینکدین

تصاویر کوه دماوند از عماد نعمت الهی

عماد نعمت اللهی، متولد ۱۳۶۵ از تهران، عکاس آسمان شب و مدرس عکاسی است.
از سال۱۳۸۶ عکاسی را به صورت جدی شروع کرد. او می‌گوید از سال ۱۳۸۹ مجنون آسمان شب شد و در پی ثبت گوشه گوشه زیبایی ها در سیاره سرسبز زمین و به طور خاص ایران زمین با آسمان شب بود. از سال ۱۳۹۶ بیشتر وقتش را به ثبت مناظر دماوند و آسمان شب و وقایع نجومی، و گاه مناظر روز چه از دوردست و چه از نزدیک گذراند.

تصاویر کوه دماوند از علی متین‌فر

علی متین‌‎فر متولد ۱۳۶۲ از تهران، مدرس نجوم و عکاسی نجومی –عکاسی از آسمان شب– در ایران است. او کارشناس صنایع و دانش‌آموخته رصدخانه زعفرانیه است. از اوایل دهه ۸۰ در بسیاری از مناطق کویر مرکزی، از نائین تا خور و بیابانک مشغول عکاسی و آموزش است. فعالیت‌های ترویجی نجومی و عمومی متعددی برای اهالی کویر دارد. در لینک زیر آلبوم تصویری‌اش از دماوند را می‌بینیم.  

تصاویر کوه دماوند از مجید قهرودی

مجید قهرودی متولد ۱۳۶۷ از کاشان، دانش‌آموخته رشته فیزیک، منجم آماتور و عکاس آسمان شب است. سال‌ها تجربه فعالیت در زمینه‌های علمی نجوم دارد. به دلیل برخورداری از آمادگی جسمانی حاصل از ورزش حرفه‌ای، دوچرخه‌سواری، دویدن و کوهنوردی از نقاطی عکاسی نجومی می‌کند که منحصر به خودش است. 

باید کوهنورد بود تا بتوان ماندن شبانه، روی قله دماوند و انتظارکشیدن برای عکاسی از آن را به معنای واقعی درک کرد. او تاکنون موفق به ثبت لحظه‌هایی کم‌نظیر از کوه دماوند شده است. قهرودی در تلاش است تا بتواند افق‌هایی جدید برای مردم جهان از فراز قله‌ها به ارمغان بیاورد. بلندای قله‌ها، جایی که بیشتر از هر جای دیگر به آسمان و کیهان نزدیک است و نادیده‌های بسیاری در دل خود جای دارد.

مرگ ضحاک در کوه دماوند

فریدون ضحاک را شکست داد و او را در غاری در دامنه دماوند به بند و زنجیر کشید.

مجسمه آرش کمانگیر

آرش برای انجام شرط عجیب افراسیاب که تعیین مرز بین دو کشور با پرتاب تیر توسط یکی از افراد ایران زمین است رهسپار قله دماوند می شود او  در این راه جان خود را با تیر همراه کرده و حماسه‌ای می‌آفریند که بخشی از ادبیات حماسی ایران را تشکیل داده است.

حامی ما باشید

  این مقاله را ۱۳۱ نفر پسندیده اند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *