سایت معرفی و نقد کتاب وینش
سایت معرفی و نقد کتاب وینش

اشتراک گذاری این مقاله در فیسبوک اشتراک گذاری این مقاله در توئیتر اشتراک گذاری این مقاله در تلگرام اشتراک گذاری این مقاله در واتس اپ اشتراک گذاری این مقاله در لینکدین اشتراک گذاری این مقاله در لینکدین

زمین بر پشت لاک‌پشت‌ ها

نویسنده: جان گرین

مترجم: فاطمه جابیک

ناشر: میلکان

تعداد صفحات: ۲۳۰

شابک: ۹۷۸۶۰۰۸۸۱۲۶۳۰


اولین نفری باشید که به این کتاب امتیاز می‌دهید

اولین نفری باشید که به این کتاب امتیاز می‌دهید

تهیه این کتاب

زمین بر پشت لاک‌پشت‌ ها

کتاب زمین بر پشت لاک‌پشت‌ها؛ داستان رنج بی پایان رمانی نوشته جان گرین (۱۹۷۷)، نویسندهٔ آمریکایی است که با ترجمهٔ فاطمه جابیک در نشر میلکان چاپ شده است. این داستان که روایت وسواس فکری است کتاب برگزیده سال ۲۰۱۷ به انتخاب آمازون و گودریدز است.

جان گرین یکی از نویسندگان مشهور معاصر آمریکا است که خودش نیز به اختلال وسواس فکری مبتلا است و در مصاحبه‌های مختلف، بارها از مشکلات ناشی از این اختلال سخن گفته است. در سال ۲۰۱۴ به‌عنوان یکی از ۱۰۰ نفر تأثیرگذار در جهان توسط مجله تایم انتخاب شد. جان گرین تا کنون ۴ کتاب را روانه بازار کرده که همهٔ آن‌ها در لیست پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک تایمز در بخش رمان قرار گرفتند. اما جان گرین بیشتر شهرت خود را مدیون کتاب خطای ستارگان بخت ما است که به زبان‌های گوناگون ترجمه شده و فیلمی نیز براساس آن ساخته شده است.

این کتاب ماجرای دختر نوجوانی را بیان می‌کند که مبتلا به اختلال اضطرابی وسواس است و همراه دوستش به دنبال یک میلیاردر گمشده می‌گردد و در این بین با پسر جوان این میلیاردر رابطه‌ی عاطفی برقرار می‌کند. کتاب زمین بر پشت لاک‌پشت‌ها، یک نگاه متفکرانه و بدون قضاوت به بیماری روحی و اختلال وسواس فکری ناخوشایند یا OCD دارد. این رمان باعث می‌شود که شما مبارزات مداومی شخصیت اصلی داستان در وجود خود دارد را احساس کنید. کتاب حاضر در جست‌وجوی تعریف یک پایان خوش است، عشق می‌تواند یک فاجعه و یک شکست باشد ولی حتما یک درس است که جهان برای همه ما دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *