سایت معرفی و نقد کتاب وینش
سایت معرفی و نقد کتاب وینش

اشتراک گذاری این مقاله در فیسبوک اشتراک گذاری این مقاله در توئیتر اشتراک گذاری این مقاله در تلگرام اشتراک گذاری این مقاله در واتس اپ اشتراک گذاری این مقاله در لینکدین اشتراک گذاری این مقاله در لینکدین

زمین‌شناسی مهندسی

نویسنده: بهروز توکلی

ناشر: دانشگاه پیام نور

تعداد صفحات: ۳۲۲

شابک: ۹۷۸۹۶۴۳۸۷۸۱۵۳


اولین نفری باشید که به این کتاب امتیاز می‌دهید

اولین نفری باشید که به این کتاب امتیاز می‌دهید

تهیه این کتاب

زمین‌شناسی مهندسی

کتاب زمین شناسی مهندسی دارای هجده فصل است. در فصل اول، کاربرد زمین‌شناسی در علوم مهندسی ارائه شده است. در فصل‌های دوم و سوم، ویژگی‌های مهندسی سنگ بکر و ناپیوستگی‌های موجود در توده سنگ مورد مطالعه قرار گرفته‌اند. در فصل چهارم، ویژگی‌های مهندسی توده سنگ بررسی شده است.

در فصل‌های پنجم و ششم، ویژگی‌های زمین‌شناسی مهندسی سنگ‌ها و خاک‌ها موردتوجه قرار گرفته است. اصول مکانیک خاک و خاک‌های مسئله‌دار در فصل‌های هفتم و هشتم ارائه شده‌اند.

فصل نهم به بررسی‌های صحرایی و فصل دهم به بررسی منابع قرضه و مصالح ساخت پرداخته است. زمین‌شناسی مهندسی لرزه‌ای در فصل یازدهم ارائه شده است. در فصل‌های دوازدهم، سیزدهم و چهاردهم به ترتیب زمین‌شناسی مهندسی ساختگاه سدها، زمین‌شناسی مهندسی ساختگاه تونل‌ها و زمین‌شناسی مهندسی مسیر راه و را‌ه‌آهن بررسی شده است.

در فصل پانزدهم با عنوان زمین‌شناسی مهندسی مناطق شهری، مطالبی در خصوص مسائل زمین‌شناسی مهندسی و مخاطرات زمین‌شناسی موجود در ساختگاه شهرهای ارائه شده و اهمیت آب زیرزمینی در زمین‌شناسی مهندسی، در فصل شانزدهم مورد توجه قرار گرفته است.

مخاطرات زمین‌شناسی در فصل هفدهم ارائه شده است و بالاخره در فصل هجدهم، مطالعات، گزارش‌ها و نقشه‌های زمین‌شناسی مهندسی بررسی شده‌اند. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *