نویسندگی به عنوان یک شغل

Monetization_01

نویسندگی به عنوان یک شغل

آیا درآمد نویسندگی برای گذران امور زندگی نویسندگان کافی‌ست؟

وینش

وینش

وینش

وینش

آیا درآمد نویسندگی برای گذران امور زندگی نویسندگان کافی‌ست؟

در جهان امروز با نظام اقتصادی حاکم بر زندگی مردم، هر کسی با استفاده از علم، حرفه و یا مهارتی که آموخته به دنبال درآمدزایی به روش خودش است. طبعاً نویسنده‌ها هم از این قاعده مستثنی نیستند. نویسندگان کتاب‌های پرفروش که آثارشان به چاپ‌های متعدد می‌رسد ممکن است بتوانند از نوشتن‌شان درآمد بالایی کسب کنند. اما آن‌هایی که در حاشیه‌ترند چه می‌کنند؟ وبلاگ‌نویس‌ها و نویسنده‌های حق‌التحریر و یا حتی مترجم‌ها چطور؟

مسئله این است که آیا می‌شود به نوشتن به عنوان یک شغل امن و با درآمد نسبتاً مشخص برای گذران زندگی نگاه کرد یا نه؟یک نویسنده برای رسیدن به یک سطح درآمدی مطلوب یا حتی متوسط در دنیای امروز چه امکاناتی دارد؟

 

 

لطفاً نظر خودتان را به عنوان خواننده یا نویسنده‌ی کتاب، با ما به اشتراک بگذارید.

  این مقاله را ۴۰ نفر پسندیده اند

2 دیدگاه در “نویسندگی به عنوان یک شغل

  1. بهمن موسی زاده
    بهمن موسی زاده می گوید:

    در دنیا نویسنده هایی مثل جی کی رولینگ تا صد میلیون دلار هم درآمد کسب می کنند. در ایران نویسنده ها نه تنها از لحاظ مادی به طور شایسته تامین نیستند بلکه ارزش معنوی کارشان نیز نادیده گرفته می شود. نام امیر وفایی نویسنده دورهمی پشت نام غولی مثل مهران مدیری محو می شود. کسی به اردلان سرفراز خالق ماندگارترین ترانه های ایرانی اهمیت نمی دهد. و بهترین حرف را درباره این حرفه محمود دولت آبادی می گوید: نویسندگی قماری است که بردی در آن نیست. در این قمار وقتی ببری تازه باخته ای و می بینی تمام زندگی ات را گذاشته ای.

  2. فاطی می گوید:

    بکار گیری زبان برای بیان و پرورش اندیشه کار بسیار پیچیده ای است. نوشتن چیزی اجتناب نا پذیر می شود
    ملتی می توانند توسعه پیدا کنند که بتوانند زبان را به ابزار بیان فکر متناسب با حال خود بدل کنند و با آن بر زندگی اثر گذارند. پس با این تعریف باید گفت یکی از موثر ترین شغل ها در اثر گذاشتن در آیند و توسعه شغل نویسندگی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *