سایت معرفی و نقد کتاب وینش
سایت معرفی و نقد کتاب وینش

استقلال مالی با طعم لاته

استقلال مالی با طعم لاته

 

لاته در این کتاب، عنوانی است که دیوید باخ نویسنده این اثر، برای مخارج غیرضروری کوچکی در نظر گرفته که تاثیر شگفت‌انگیزش بر افزایش سرمایه و دارایی ما اغلب از چشم خودمان به راحتی دور می‌ماند. این کتاب به مخاطبانش می‌آموزد که سرمایه‌گذاری و دنبال کردن رویاها مستلزم ثروت هنگفت نیست. راهکارهای دیوید باخ، به شکلی استادانه پیچیده‌ترین تعاریف را به ساده‌ترین شکل ممکن ارائه می‌دهد. اگر پرسیده شود این کتاب در کل درباره چیست، می‌توان چنین پاسخ داد: اثر لاته دقیقاً روایت سه گام مهم به سوی آزادی مالی است.

لاته در این کتاب، عنوانی است که دیوید باخ نویسنده این اثر، برای مخارج غیرضروری کوچکی در نظر گرفته که تاثیر شگفت‌انگیزش بر افزایش سرمایه و دارایی ما اغلب از چشم خودمان به راحتی دور می‌ماند. این کتاب به مخاطبانش می‌آموزد که سرمایه‌گذاری و دنبال کردن رویاها مستلزم ثروت هنگفت نیست. راهکارهای دیوید باخ، به شکلی استادانه پیچیده‌ترین تعاریف را به ساده‌ترین شکل ممکن ارائه می‌دهد. اگر پرسیده شود این کتاب در کل درباره چیست، می‌توان چنین پاسخ داد: اثر لاته دقیقاً روایت سه گام مهم به سوی آزادی مالی است.

 

 

اثر لاته به قلم دیوید باخ و جان دیوید مان، داستانی کوتاه و جذاب است که در بستر قصه دختری به نام زوئی سه اصل مهم برای دستیابی به آزادی مالی و ثروتمند زندگی کردن را برای ما – در هر سن و سالی که باشیم – با قلم ساده و باورپذیر تعریف می‌کند. این کتاب با داستان روان و دقیقی، حقایق ساده را به شیوه‌ای موثرتر و باورپذیرتر پیش روی‌مان می‌آورد؛ حقایقی که شاید از فرط سادگی تاکنون از آن‌ها غافل مانده‌ایم. عنوان لاته در این کتاب، عنوانی است که دیوید باخ نویسنده این اثر، برای مخارج غیرضروری کوچکی در نظر گرفته که تاثیر شگفت‌انگیزش بر افزایش سرمایه و دارایی ما اغلب از چشم خودمان به راحتی دور می‌ماند.

دیوید باخ در بستر داستان زندگی زوئی – دختری جوان که استقلال مالی و موقعیت شغلی‌اش مطلوب خیلی از ماهاست – روزمرگی‌ها، تلاش‌ها، آرزوها، ناامیدی‌ها و قصه‌هایش، ما را با قدم‌های کوچکی آشنا می‌کند که زندگی کاراکتر اصلی داستان و به‌تبع زندگی مالی ما را در مسیر موفقیت و پیشرفتی رویایی متحول می‌کند. فارغ از نکات کلیدی راهگشا در مسیر ثروت اندوزی و استقلال مالی، این کتاب، خواننده را چنان درگیر داستان احساسی و دغدغه‌های شخصی و اجتماعی زوئی خواهد کرد که بی‌اختیار با او خواهد خندید، خواهد گریست و طعم دلچسب موفقیت را حس خواهد کرد.

گویا نویسنده این اثر که یک چهره سرشناس در حوزه مدیریت مالی است، با روشی که در کتابش توصیف کرده، زندگی میلیون‌ها نفر را متحول کرده است. گزارش‌هایی از این تحولات و تغییرمشی‌ها به سوی یک زندگی مالی ایده‌آل، در بسیاری از نشریات آمریکایی انعکاس یافته است. در این نشریات تاکید شده است عمده کسانی که خواندن این کتاب را در اولویت قرار می‌دهند، در کمتر از یک ساعت یاد می‌گیرند چطور در زندگی به بلوغ مالی برسند.

این کتاب انگیزشی، مخاطب را وا‌می دارد که کنترل زندگیش را خودش به دست بگیرد و برای محقق ساختن یک زندگی ایده‌آل به جلو قدم بردارد. این کتاب به مخاطبانش می‌آموزد که سرمایه‌گذاری و دنبال کردن رویاها مستلزم ثروت هنگفت نیست. راهکارهای دیوید باخ، به شکلی استادانه پیچیده‌ترین تعاریف را به ساده‌ترین شکل ممکن ارائه می‌دهد. اگر پرسیده شود این کتاب در کل درباره چیست، می‌توان چنین پاسخ داد: اثر لاته دقیقاً روایت سه گام مهم به سوی آزادی مالی است. کتاب باخ و مان به مخاطب کمک می‌کند ارزشمندترین ارزش‌های زندگی‌اش را بشناسد و در راستای نیل به اهداف، منابع مالی‌اش را به شیوه‌ای معقول خرج، پس‌انداز یا سرمایه‌گذاری کند.

 

 

دیوید باخ در خلال یک گفتگوی رسانه‌ای درباره این اثر می‌گوید: «از سالها پیش آرزوی نوشتن این کتاب را داشته‌ام. هدفم این بود که پیام اثر لاته را با داستانی ساده و جذاب طوری با مردم به اشتراک بگذارم که حتی کسانی که به مطالعه کتاب‌های حوزه مدیریت مالی علاقه ندارند هم ظرف چند ساعت آن را بخوانند و تمام کنند. اما متاسفانه در سال‌های نخست، ناشر موافق این ایده نبود؛ بالاخره بعد از نوشتن هفت کتاب دیگر و همچنان مخالفت ناشران برای چاپ این کتاب، تصمیم گرفتم نوشتنش را شروع کنم و یک ناشر دیگر برایش پیدا کنم. دقیقاً هم همین شد و اینگونه کتاب اثر لاته منتشر شد. … اثر لاته کتابی درباره قهوه یا حتی درباره پول نیست، این عنوان فقط استعاره‌ای است برای همه رویاپردازان دنیا برای رفتن به دنبال رویاهایشان. کتاب درباره این است که اجازه ندهید برای هیچ چیز در زندگی احساس پشیمانی کنید؛ بگذارید آن دختر کوچولو و پسر کوچولو از جلدتان بیرون بیاید و زندگی کند. از همین امروز شروع کنید».

دیوید باخ از سرشناس‌ترین متخصصان حوزه مالی و نویسنده کتاب‌های پرفروشی در همین حوزه در عصر ماست. کتاب‌های او 9 بار به طور متوالی در لیست پرفروش‌ترین‌های نیویورک‌تایمز و 11 بار در جمع کتاب‌های پرفروش و منتخب آمریکا قرار گرفته‌اند. کتاب‌های دیوید باخ تاکنون با بیش از ۷ میلیون نسخه به ۱۹ زبان در سراسر دنیا منتشر شده است. او تاکنون تنها نویسنده حوزه کسب و کار در تاریخ است که چهار کتابش همزمان در لیست پرفروش‌ترین‌های وال‌استریت‌ژورنال، بیزینس ویک و یو‌اس‌ای تودی بوده است.

اما نویسنده همکار او در نگارش این اثر جان دیوید مان، یکی از نویسندگان کتاب موفق و پرفروش بلندپرواز است که تاکنون نزدیک به یک میلیون نسخه از آن به ۲۸ زبان مختلف در دنیا به فروش رسیده و موفق به کسب مدال طلای «جایزه کتاب تجاری آکسیوم» شده است. این کتاب همچنین جایزه مدال همیشه‌سبز «کتاب زندگی در لحظه» را برای «تاثیر مثبت در تغییرات جهانی» دریافت کرده است. مان همچنین نویسنده همکار در نگارش ۳ عنوان از پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک‌تایمز و چهار عنوان از کتاب‌های پرفروش ملی نیز هست. کتاب دیگری از او با عنوان رهبری را به دست بگیر، عنوان بهترین کتاب با موضوع رهبری در سال ۲۰۱۱ را به خود اختصاص داده است.

کتاب اثر لاته که با همکاری این دو نویسنده موفق به نگارش درآمده، ۱۴ فصل دارد و داستان پراحساس زویی را که به موفقیتی مثال‌زدنی دست می‌یابد، از خلال این 14 فصل روایت می‌کند. عناوین فصل‌های این کتاب به ترتیب عبارتند از: آکیلیوس، عکس، تو از اون چیزی که فکر می‌کنی ثروتمندتری، اول به خودت برس، تردیدها، بودجه‌بندی رو بی‌خیال شو، جیب خالی پز عالی، افسانه‌هایی درباره پول، اثر لاته، راز سوم، میلیونری در میان جمع، مادر، برج آزادی و میکونوس.

 

 

 

 

  این مقاله را ۲۳ نفر پسندیده اند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *