سایت معرفی و نقد کتاب وینش
سایت معرفی و نقد کتاب وینش

مارکوس سدویک

اشتراک گذاری این مقاله در فیسبوک اشتراک گذاری این مقاله در توئیتر اشتراک گذاری این مقاله در تلگرام اشتراک گذاری این مقاله در واتس اپ اشتراک گذاری این مقاله در لینکدین اشتراک گذاری این مقاله در لینکدین

مارکوس سدویک (سجویک)(زاده ۸ آوریل ۱۹۶۸) نویسنده، تصویرگر و موسیقی‌دان بریتانیایی است. او رمان هایی مانند سرزمین سیل (2001؛ برنده جایزه برانفورد بواس) و اسب تاریک (2002؛ نامزد شده در فهرست نهایی جایزه داستانی کودکان نگهبان) منتشر کرده است.

او چندین کتاب مصور تألیف کرد و مجموعه‌ای از اسطوره‌ها و کتاب قصه‌های عامیانه را برای بزرگسالان به تصویر کشیده است.[1] اولین نسخه ایالات متحده رمان Midwinterblood در سال 2011 برنده جایزه مایکل ال پرینتز در سال 2014 از انجمن کتابخانه آمریکا به عنوان “بهترین کتاب نوشته شده برای نوجوانان، کاملاً بر اساس شایستگی ادبی آن” در سال گذشته شد.

زندگینامه مارکوس سدویک

مارکوس سدویک در انگلستان به دنیا آمد. قبل از تبدیل شدن به یک نویسنده تمام وقت، فروشنده کتاب در یک کتابفروشی کودکان بود.او همچنین در یک شرکت انتشارات کودکان کار می کرد.

و جایزه Branford-Boase را برای بهترین رمان اول کودکان آن سال دریافت کرد. Floodland داستان زوئی را روایت می کند که به تنهایی در جزیره ای زندگی می کند که قبلا بخشی از انگلستان بود قبل از اینکه گرم شدن زمین باعث بالا آمدن دریا شود.

اگرچه یک منتقد کتاب هورن اظهار داشت که کتاب می‌توانست از شخصیت‌های توسعه‌یافته‌تر استفاده کند، منتقد نتیجه‌گیری کرد: «این رمان اول به اندازه‌ای محکم، در دسترس و سریع است که آن را به یک داستان هشداردهنده مؤثر تبدیل می‌کند.»میلز یک رمان گرافیکی است که به همراه برادرش جولیان سجویک نوشته شده و توسط جان هیگینز تصویرسازی شده است.

مارکوس سدویک
مارکوس سدویک

زندگی شخصی مارکوس سدویک

هنگامی که سدویک 20 ساله بود، پدرش درگذشت.او علاوه بر طراحی و نوشتن، درام می نوازد، و او عاشق موسیقی است. برخی از نویسندگان مورد علاقه او عبارتند از سوزان کوپر، توماس مان، و آرتور شنیتسلر.

سدویک به مدت سه سال در دانشگاه باث اسپا نویسنده بود و نقدهایی را برای روزنامه گاردین نوشت. او جوایز متعددی را برای نویسندگی خود دریافت کرده است که مهمترین آنها جایزه Michael L. Printz در سال 2011 برای Revolver، 2014 برای The Ghosts of Heaven و 2016 برای Midwinter Blood است. سدویک علاوه بر نویسندگی، در حال حاضر به همراه برادرش جولیان روی پروژه های فیلم و کتاب نیز کار می کند

 

 

مارکوس سدویک