سایت معرفی و نقد کتاب وینش
سایت معرفی و نقد کتاب وینش

مارتین ویدمارک

اشتراک گذاری این مقاله در فیسبوک اشتراک گذاری این مقاله در توئیتر اشتراک گذاری این مقاله در تلگرام اشتراک گذاری این مقاله در واتس اپ اشتراک گذاری این مقاله در لینکدین اشتراک گذاری این مقاله در لینکدین

کارل مارتین ویدمارک (زاده ۱۹ مارس ۱۹۶۱) نویسنده و معلم سوئدی است. کتاب‌های او دبه زبان انگلیسی با نام The Whodunit Detective Agency، از سوئدی به 34 زبان ترجمه شده است.

هشت مورد از آنها به انگلیسی ترجمه منتشر شده است. چندین کتاب او درباره آژانس کارآگاه Whodunit برای فیلمبرداری در سوئد اقتباس شده است، و همچنین از آنها به بازی های رومیزی، تئاتر و بازی های ویدیویی تبدیل شده است.

مارتین ویدمارک در استورفورز به دنیا آمد و در لینشوپینگ بزرگ شد، اما از دهه 1980 در استکهلم زندگی کرده است. او دوره راهنمایی و همچنین سوئدی را برای مهاجران تدریس کرده است. او کتاب های کودکان و مطالب آموزشی می نویسد.

فعالیت‌های مارتین ویدمارک

مارتین ویدمارک درگیر مسائل مربوط به درک مطلب کودکان و نوجوانان است و آغازگر پروژه A Reading Class  بود که در سال 2012 به همراه چندین ناشر و بنیاد راه اندازی شد. او بیش از هزاران بازدید از مدارس و کلاس های درس داشته است و در آگوست 2014 مدال Illis Quorum از سوی دولت سوئد را برای کتاب ها و کارش با کتابخوانی کودکان و نوجوانان دریافت کرد.

مارتین ویدمارک
مارتین ویدمارک

در سال 2000، ویدمارک اولین کار خود را با کتاب “برای گرفتن یک ببر انجام داد. از آن زمان او بیش از صدها کتاب برای کودکان و نوجوانان نوشته است و امروزه یکی از محبوب ترین نویسندگان کتاب کودک سوئد با تقریباً 10 میلیون کتاب فروخته شده است. کتاب های او تقریبا به 40 زبان مختلف ترجمه شده است.

مارتین ویدمارک