سایت معرفی و نقد کتاب وینش
سایت معرفی و نقد کتاب وینش

آکادمی هنر و ادبیات کودک و نوجوان سرزمین آفتاب

اشتراک گذاری این مقاله در فیسبوک اشتراک گذاری این مقاله در توئیتر اشتراک گذاری این مقاله در تلگرام اشتراک گذاری این مقاله در واتس اپ اشتراک گذاری این مقاله در لینکدین اشتراک گذاری این مقاله در لینکدین

تاکنون 2 نفر به این همکار امتیاز داده‌اند

 قصه و قصه‌گویی بزرگترین میراث بشری است که با انتقال اطلاعات، فرهنگ، تجربیات و جهان‌بینی راوی، کهن‌ترین و بهترین مرجع آموزشی کودک و نوجوان قلمداد می‌شود. افسانه و ادبیات، چندین قرن نسل‌ها را به‌هم پیوند داده و منتقل کننده حکمت در تمدن‌های بشری است. ترویج کتاب‌خوانی و ادبیات، هدف مشترکی است که دو کسب و کار «سرزمین آفتاب» و «وینش» را به‌هم پیوند می‌دهد.

«آکادمی هنر و ادبیات کودک و نوجوان سرزمین آفتاب» کار خود را در تیرماه ۱۳۹۳، با هدف آموزش غیر مستقیم کودکان و نوجوانان از طریق هنر، آغاز کرده است. بخش بزرگی از فعالیت‌های این مؤسسه بر پایه ادبیات مناسب برای کودکان طراحی شده است. از جمله طراحی فعالیت‌های تعاملی همراه با هنر و بازی، در برنامه‌های روزانه کودکان زیر شش سال که به صورت روزانه در پکیج آموزشی این مؤسسه ثبت نام می‌کنند. طرح درس این برنامه‌ها کاملا ابتکاری و توسط مدرسان کاربلد و متخصصان بینارشته‌ای، طراحی و اجرا می‌شوند.

این فعالیت‌ها منحصر به کودکان زیر شش سال نیست بلکه برای گروه سنی دبستان و هم‌چنین نوجوانان در قالب‌های متنوع دیگری مثل کتاب‌سازی، قصه-نمایش، انیمیشن، نمایش، قصه و تصویر، نگارش خلاق، موسیقی و متل‌ها، نمایش سایه، عروسک‌سازی مبتنی بر شخصیت های ادبیات ایران و جهان و … ارائه و اجرا می‌گردد.

در حال حاضر، این مؤسسه آموزش‌های خود را به دو شکل حضوری و غیرحضوری و در چهار بخش، ارائه می‌دهد.

* آموزش برای کودکان زیر شش سال (کارگاه‌های ماهانه)

* کارگاه‌های هنری و مهارتی برای کودکان از ۳ تا ۱۶ سال

* آموزش موسیقی برای کودکان و بزرگسالان

* آموزش مربیان

آموزش‌های آنلاین و حضوری این مؤسسه، برای هر دو گروه سنی، پروژه محور بوده است و در این راستا پروژه‌های چند جانبه و چند منظوره‌ای را اجرا کرده است. از جمله:

* پروژه افسانه گل‌خندان، دخترک کبریت فروش، اساطیر دماوند، اساطیر شاهنامه، فیل المر، مهمان‌های ناخوانده و …

* پروژه سرزمین من که در آن علاوه بر تاریخ و جغرافیا با مشاهیر و نویسندگان و شاعران ایرانی هم آشنا می‌شوند از حافظ و فردوسی تا سهراب سپهری و علی حاتمی …

اندیشمندان بر این باورند که توسعه و پیشرفت فرهنگی، به‌وسیله زیرساخت‌های زبان و ادبیات صورت می‌پذیرد. یکی از مهم‌ترین ابزارهای حصول این هدف، گسترش فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی به خصوص در نسل جوان است. «وینش» با هدف مشترک ارتقا کیفیت کتاب‌خوانی و توسعه ساعات مطالعه، برآن شده تا در این مهم با مؤسسه سرزمین آفتاب همکاری داشته باشد. در لینک زیر، می‌توانید کتاب‌های پیشنهادی مؤسسه را تهیه نمایید.

مدیر این مؤسسه خانم مهسا قبایی است. او دانش آموخته رشته‌های گرافیک و عکاسی در دانشگاه هنر و دانشگاه آزاد تهران و هم‌چنین کارشناس ارشد رشته گرافیک از دانشگاه الزهراست. خانم قبایی علاوه بر مدیریت «سرزمین آفتاب»، به طراحی گرافیک در حوزه کتاب و نشریات، ترجمه و تألیف مقاله‌های هنر برای نوجوانان و تدریس عکاسی نیز مشغول است.

مربیان این مجموعه همگی دانش آموخته دانشگاه‌های معتبر در رشته‌های علوم تربیتی و هنر هستند و سابقه فعالیت‌های آموزشی در انجمن‌های دوستدار کودک و کودکان کار و خیابان، تدوین و برگزاری کارگاه‌های مادر و کودک و تربیت مربی هنر کودک را در کارنامه خود دارند.

 

 

آدرس: خیابان خرمشهر (آپادانا)، بعد از خیابان شهید عشقیار (نیلوفر)، کوچه وهابی برزی، کوچه دوم غربی، پلاک 28

شماره تلفن: 88760737-021     88761887-021

ایمیل: [email protected]