سایت معرفی و نقد کتاب وینش
سایت معرفی و نقد کتاب وینش

اشتراک گذاری این مقاله در فیسبوک اشتراک گذاری این مقاله در توئیتر اشتراک گذاری این مقاله در تلگرام اشتراک گذاری این مقاله در واتس اپ اشتراک گذاری این مقاله در لینکدین اشتراک گذاری این مقاله در لینکدین

زن و نظام حقوقی (دفاتر زن و خانواده 1)

نویسنده: محمدحسین كاظمینی

ناشر: كانون اندیشه جوان،به نشر

شابک: ۹۷۸۹۶۴۰۲۳۲۰۷۱


اولین نفری باشید که به این کتاب امتیاز می‌دهید
زن و نظام حقوقی

اولین نفری باشید که به این کتاب امتیاز می‌دهید

تهیه این کتاب

زن و نظام حقوقی

این کتاب به درخواست انتشارات صدرا (مرکز نشر آثار استاد شهید مطهری)، با این قیمت ارائه شده است.عرضه رایگان در سایر برنامه‌ها بدون هماهنگی و رضایت ناشر انجام شده و از سوی ناشر در حال پیگیری است. «نظام حقوق زن در اسلام» اثر استاد شهید آیت الله مرتضی مطهری ( ۱۳۵۸- ۱۲۹۸)است.

وی به تعبیر امام خمینی “متفکر و فیلسوف و فقیه عالی مقام” و استاد برجسته حوزه علمیه قم و دانشگاه تهران بود که در آستانه پیروزی انقلاب اسلامی مامور به تشکیل شورای انقلاب از سوی امام خمینی شد .

وی قبل از انقلاب بهمن ۵۷ استاد دانشگاه تهران بود و بعد از انقلاب به ریاست شورای انقلاب منصوب شد. این کتاب مجموع مقالاتی است که استاد شهید در طی سالهای ۴۶-۴۵ شمسی در مجله زن روز تحت عنوان «زن در حقوق اسلامی» نشر دادند. این مقالات در پاسخ به سلسله مقالاتی نگارش یافت که در آنها پیشنهادهایی درباره تغییر قوانین مدنی مربوط به حقوق خانوادگی ارائه شده و مطالبی بر ضد نصوص مسلّم قرآن عرضه گردیده بود.

استاد با پاسخهای متقن و مستدل خود به این پیشنهادها در واقع نظام حقوق زن را در مکتب متعالی اسلام طرح و تدوین نموده، مسائلی همچون خواستگاری، ازدواج موقت، زن و استقلال اقتصادی، اسلام و تجدد زندگی، مقام زن در قرآن و مسائل متنوع دیگری را مورد بحث و تحقیق عالمانه قرار داده‌اند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *