سایت معرفی و نقد کتاب وینش

اشتراک گذاری این مقاله در فیسبوک اشتراک گذاری این مقاله در توئیتر اشتراک گذاری این مقاله در تلگرام اشتراک گذاری این مقاله در واتس اپ اشتراک گذاری این مقاله در لینکدین اشتراک گذاری این مقاله در لینکدین

اساطیر نورس

نویسنده: نیل گیمن

مترجم: رحیم قاسمیان

ناشر: پریان

نوبت چاپ: ۲

سال چاپ: ۱۳۹۸

تعداد صفحات: ۲۸۸


اولین نفری باشید که به این کتاب امتیاز می‌دهید
نیل گیمن

اولین نفری باشید که به این کتاب امتیاز می‌دهید

تهیه این کتاب

کسانی که با نیل گیمن آشنایی دارند، علاقه فراوان او را به افسانه‌ها و اسطوره‌ها می‌دانند. از میان اسطوره‌ها، اساطیر نورس محبوب او هستند و برای همین رمانی به همین نام نوشته که در حقیقت روایت شخصی او از دنیای این اساطیر است.

گیمن با استفاده از داستان‌هایی که از این اساطیر باقی مانده، کتاب‌های افسانه‌های مردم اسکاندیناوی و حتی فرهنگ لغات اسطوره‌های آن منطقه، داستانی خیال انگیز و جذاب درباره الهه‌ها و خدایان نورس نوشته که به نوعی بازخوانی چند داستان از این اسطوره‌هاست.

 

اساطیر نورس.انگلیسی

 

 

خدایان هر منطقه داستان‌ها و قصه‌های فراوانی دارند که بیانگر نگاه مردمان در گذشته به جهان و زندگی بوده‌اند و بعدها این اسطوره‌ها زمینه‌ای برای شکل‌گیری فرهنگ و هنر هر سرزمینی شده‌اند. گرچه بسیاری از قصه‌ها و سرچشمه‌های این اسطوره‌ها در طی زمان از یاد رفته‌اند و گیمن نیز با همین افسوس خواسته که از تخیل خود و واقعیت به جا مانده، قصه‌های اسطوره‌های سرزمین اسکاندیناوی را بنویسد.

در ابتدای کتاب شخصیت‌های اصلی اسطوره‌ای این منطقه معرفی می‌شوند: اودین، ثور و لوکی. در انتهای کتاب نیز واژه‌نامه‌ای است که به طور مختصر هرکدام از شخصیت‌ها یا اسامی خاص (مثل مکان یا ابزار یا …)مربوط به این افسانه‌ها را توضیح می‌دهد.

این کتاب در زمان انتشار با استقبال فراوان علاقمندان به آثار گیمن مواجه شد و منتقدان هم از آن تعریف بسیار کردند. گیمن خدایان و الهه‌های اسطوره‌ای را با ظرایف داستانی و پیچیدگی‌های شخصیتی در این کتاب روایت می‌کند.

 

نیل گیمن با آثار فراوانی که در حیطه ادبیات فانتزی و علمی-تخیلی نوشته برای علاقمندان به این ژانر نویسنده‌ای کاملا آشناست و جوایز بسیاری برای آثار متعددش از رمان گرفته تا کمیک بوک به دست آورده.

اساطیر نورس را رحیم قاسمیان ترجمه کرده و نشر پریان به چاپ رسانده.

نوشته‌ها و کتاب‌های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.